Enerji Verimliliği Projesi Performans ve Sorumluluk Sigortası

Enerji verimliliği Projesi performansına Sigorta Güvencesi KOTRA Sigorta’dan…

Kamu ve özel sektöre ait bina ve tesislerde enerji verimliliği performans hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla uygulanacak Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) artık sigorta güvencesinde. 

KOTRA Sigorta olarak, Enerji Hizmet Şirketlerinin (ESCO-Energy Service Company) ve Enerji Verimliliği Danışmanlığı Şirketlerinin (EVD) uyguladıkları projelerdeki riskler için özel olarak tasarlanmış sigorta poliçelerini sektörün hizmetine sunmaktayız.

EVD ve ESCO firmalarımız, gerek kamu gerekse özel sektörle yaptıkları sözleşmelerde ağır bir mali yükün ve yüksek tutarlı sorumlulukların altına girmektedirler. Bu risklerin sigorta poliçeleri ile güvence altına alınması, yatırımcıların projeye güven duymasını ve EVD/ESCO firmalarının yaşayabilecekleri hasarlardan sonra faaliyetlerine aynı finansal istikrarla devam edebilmelerini sağlamaktadır.

Özellikle verimlilik arttırıcı proje kapsamında taahhüt edilen performansa sigorta güvencesi sunulması ile proje fonlaması için finansman şirketlerinde pozitif etki yaratılmakta ve bilhassa yatırımcıların yatırım yapma iştahını arttırmaktadır.

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram