Mesleki Sorumluluk Sigortaları

Santrallerin kurulumlarını yapan yüklenici firmalarımız (EPC) için mesleki sorumluluk riskleriyle ilgili teminatlar sunmaktayız. Özellikle, yüklenici firmalarımızın taahhüt ettiği performans rasyolarının gerçekleşmemesi riskine de bu poliçe ile sigorta koruması sağlıyoruz. Hem yatırımcıyı hem de yükleniciyi koruyan ve karşılıklı güvenin tesis edilmesini sağlayan “Performans Teminatı” ile birlikte, santral kurulumunu takiben dizayn ve tasarımdan kaynaklı olarak yatırımcılarda ve 3.şahsılarda oluşan hasarlar da üç yıl boyunca iş bu poliçe ile teminat altına alınmaktadır.

Sağladığımız performans teminatı ile yüklenicilerimizin banka teminat yüklerini üzerlerinden alıyoruz.

Poliçede ana teminat olarak yer alan mesleki sorumluluk teminatı, santralin operasyon devresinde görebileceği tasarım ve imalat kaynaklı hasarlar açısından çok kritiktir. Yatırımcının işletme poliçesinde tasarım veya uygulama hataları nedeniyle kapsam dışı kalan hasarlar, doğrudan mesleki sorumluluk sigortası kapsamına girmektedir. Bu sayede hem yatırımcı açısından hem de yüklenici (EPC) açısından mesleki sorumluluk sigortaları, sürdürülebilirlik bakımından hayati öneme sahiptir.

Bahsettiğimiz bu konuda yaşanabilecek hasarlar sonrasında yatırımcı ve yükleniciler arasında meydana gelebilecek anlaşmazlıklar veya hukuki süreçler bakımından bu poliçe, sürecin tıkanmasını önlemektedir.

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram