Siber Risk Sigortaları

Yaşanan teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştıran yenilikler getirse de, siber riskler, her geçen gün artan saldırı frekansı ve yükselen maliyetleri sebebiyle firmaların korkulu rüyası haline gelmeye başlamıştır. Özellikle Kişisel Verilen Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında uygulamaya alınan yüksek miktarlarda ki idari para cezaları, fidye talepleri, marka ve itibar zararları, hukuksal takip masrafları vb. birçok konu, veri işleyen tüm firmaları bu konuyla ilgili önlem almaya itmektedir.

Siber güvenlik konusunda profesyonel hizmet almak bu önlemler zincirinin ilk halkasını oluştursa da, tek başına hiç bir zaman yeterli olmamaktadır. Her geçen gün geliştirilen kötü niyetli yazılımlar, bu sürecin bir sigorta koruması altına alınmasını zorunlu hale getirmiştir.

KOTRA Sigorta olarak bu risklerin teminat altına alınması konusunda müşterilerimize destek oluyoruz. 2018 yılında globalde 45 Milyon Euro hasar ödemesi yapmış ve siber saldırı sonrası hizmet tecrübesi oldukça geniş olan uluslararası reasürans brokeri ile yaptığımız plasman çalışmaları çerçevesinde 50 Milyon USD sigorta bedeli ve aşağıdaki teminatlar çerçevesinde ihtiyaçlara cevap verebilmekteyiz.

*Siber Tehditler / Fidye Taleplerinin Tazmini

*PCI DSS Cezaları

*KVKK Tarafından Kesilen İdari Para Cezaları

*Veri Kaybı Sonucu İş Kesintisine Bağlı Oluşan Kar Kayıplarının Tazmini

*Data Kurtarma / Yeniden Yükleme Masrafları

*IT Araştırma Masrafları (Forensic)

*Hukuki Danışmanlık Masrafları

*Kurumlar Tarafından Yapılan Soruşturmalar İçin Katlanılması Gereken Masraflar

*Kişisel Veri İhlali Sonucu Sigortalıya Karşı Gelebilecek Tazminat Talepleri ve Savunma Masrafları (İçerik Sebebi İle Oluşan Sorumluluk Talepleri Dahil)

*Halkla İlişkiler Masrafları

*Geçici Call Center Masrafları

*Bildirim Masrafları

Geniş teminat içerikleri ve rekabetçi fiyat avantajları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram