Kotra Sigorta Çatıya Hazır

Güneş enerjisi yatırımlarının sağlıklı bir şekilde gelişmesi için sektörde risk yönetimi ve öngörülebilirlik adına hizmetler sunan ve hangi adımların atılması gerektiğini belirleyen KOTRA Sigorta, Fatura Güvence Sigortası (FGS) ile tahsilat risklerini en aza indiriyor. Kotra Sigorta’nın sahibi Osman Tüken, güneş enerjisi santral yatırımlarının ilk aşaması olan nakliyat ve montaj süreçlerinden başlamak üzere, çatı kurulumu sonrasında da genişleyen hizmet ağı ile sigortalıların yanında yer aldıklarını belirtiyor.

Fatura Güvence Sigortası (FGS)

KOTRA Sigorta, FGS poliçesi ile müşterilerinin borçlarını ödememeleri veya ödeyememeleri durumunda, mevcut ve kalan borcun işletmeye ödenmesi teminatını içeriyor. Tahsilat ve istihbarat yükünü işletmenin üzerinden kaldıran sistem, gerçek kişi müşteriler için tanzim edilen ve 12 aya kadar olan fatura karşılığı senetli satışlar için 30.000 TL teminat tesis ediyor. FGS ile yeni müşterilere kefilsiz satış imkanı sağlanırken bu müşterilerin kefili artık Sigorta Şirketi oluyor. KOTRA Sigorta’nın Sahibi Osman Tüken, FGS ile ilgili GÜNDERGİ’ye şu açıklamaları yaptı: “Normal şartlar altında riskli ürünlerde işletmelerin müşteriyi araştırma süresi ortalama 3 gün. FGS ile 3 dakikada sonuçlanan araştırma sonrasında müşteri kaybı yaşanmıyor ve ürün müşteriye 3 dakika içinde teslim ediliyor. Bu süreçte incelenen verilere göre, 2017 yılı son çeyreğinde tüm açık hesap satışlarını sorgulayan firmaların satış cirolarının en az %20 oranında artış gözlendi”.

Çatı Tipi GES’ler İçin Sigorta Sertifikası Farkı

Sundukları her hizmetin müşteriler tarafından şeffaf olarak takip edilebilmesi sayesinde “güvenen müşterilerin” oluşmasına katkı sağladıklarını belirten Tüken, çatıda sigorta sertifıka sistemlerinin de montaj yapan firmalara güveni artırdığını vurguladı. Tüken: “Hiç şüphesiz, günümüz rekabet koşullarında, ‘güvenen müşteri’ kavramının önemi kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Sigorta poliçeleri ile verilen teminatlar, yatırım yapacak ve santral kurduracak kişilerin kafalarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Resmi ve güncelliği takip edilebilir bir sertifika, kişilerin evlerinin üzerine kurulacak elektrik enerji sistemlerine ve montaj yapan firmalara güveni artırmaktadır” dedi. KOTRA Sigorta, sunduğu sigorta poliçeleri ile kurulumu yapan firma çalışanları ve fırma sahipleri için de sigorta güvenceleri sağlıyor. Kurulum firmaları, yaşanabilecek hasarlar sonrasında işleri bozulmadan kaldıkları yerden ticaretlerine devam edebilme imkanı buluyor. GES çatı sistemlerini konutlarına kurduran kişiler de, konut poliçeleriyle birlikte satın alamayacakları, genişletilmiş teminatlar içeren, çatı sistemleri için GES’e özel tasarlanmış sigorta çözümlerinden yararlanarak kendilerini güvende hissedebiliyor.

GES Montaj Sigortası Riski

En Aza İndiriyor GES montaj döneminin projenin verimli başlaması için hayati öneme sahip olduğunu belirten Tüken, “Montaj dönemi içerisinde belirttiğimiz sigorta teminatlarının varlığı, riskin minimize edilmesi ve proje kârlılığı için çok büyük önem taşımaktadır. Yatırımlara özel çözümlerle yatırıma konu tüm tarafları güvence altına alıyoruz” dedi.

KOTRA Sigorta’nın montaj dönemi içerisinde sunduğu sigorta teminatları şöyle:

l Yangın Teminatı l Hırsızlık Teminatı l Sel/Su Baskını, Fırtına Teminatları l Toprak Kayması Teminatı l Montaj Riskleri Teminatı (Mevcut Tesisler, Şantiye Tesisleri ve İnşaat Malzemeleri Dahil) l Deprem Teminatı l Terör ve Kötü Niyetli Hareketler Teminatları l Enkaz Kaldırma Masrafları Teminatı l Üçüncü Şahıs Sorumluluk Teminatı l İşveren Sorumluluk Teminatı l Çapraz Sorumluluk Teminatı (poliçede sigortalı olarak yer alanların birbirlerine karşı sorumluluğu) l Tecrübe Devresi Teminatı (4 hafta) l Temiz/Pis Su Boruları ve İşlem Sorumlulukları Teminatı l Vibrasyon Hasarları Teminatı l Kurulum Sonrası Montaj Kusurlarına Bağlı Oluşacak Çatı Hasarları Teminatı.

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram