Kotra Sigorta GES’ler İçin Sigorta Kapsamını Genişletti

Kotra Sigorta, GES’ler için Güç Aşımına (Demant Sorununa), Şebeke Güç Kesintilerine, Dağıtım Şirketi İflası gibi sorunların neticesinde yapılacak masraflara ve güneşlenme eksikliklerine teminat sağlamaya başladıklarını duyurdu.

Kotra Sigorta Genel Müdürü Osman TÜKEN,uzun süredir sürdürdükleri ürün geliştirme çalışmaları sonunda Güneş enerjisi yatırımcılarını finansal baskı altına alan bu risklere karşı koruma sağladıklarını ifade etti. Müşterilerinden gelen geri bildirimler doğrultusunda sigortalanabilir riskleri daha kolay belirleyebilmek için Kotra Sigorta bünyesine Enerji Sistemleri Mühendisiistihdam ettiklerini ve bu sayede yatırımcıların sorunlarını daha net belirleyebildiklerini bildirdi. Aynı zamanda bu gelişme sonrası müşterilerinin yaşadıkları hasarlar için kendilerine daha teknik hizmet sunabildiklerini de iletti.

Yapılan açıklamada; GES Yatırımcılarının mevcut santral sigorta poliçelerine bu kazanımları eklediklerini belirtti. Son derece rekabetçi fiyatlar ile sundukları sigorta ürünleri içerisinde alınacak bu yeni sigorta teminatlarının, yatırımcılara ek bir külfet getirmediğini bildirdi ve finans kuruluşlarına karşı yatırımcıların elini güçlendirdiklerini de sözlerine ekledi.

Kotra Sigorta Genel Müdürü Osman TÜKEN, sözlerini Kotra Sigorta’nın yenilenebilir enerji sistemlerinin destekçisi olduğunu belirterek ve sağladıkları teminatların sektöre hayırlı olmasını dileyerek bitirdi.

Korta Sigortanın GES Sigortası Hakkında:

Güneş Enerji Santrallerinin gerek kurulum gerekse işletme dönemindeki elementer ve finansal kayıplar başlığı altındaki risklerine çözüm üretilebiliyor.

Montaj döneminde kullanılan ekipmanlara gelebilecek zararlar ile montaj personelinin geçirebileceği iş kazalarına karşı sigortalıların korunmasını sağlayanabiliyor Ayrıca; kurulumu yapılacak ekipmanları olası hasarlara karşı şantiye sahasına gelene kadar teminat altına alınıyor.

İşletme döneminde de faaliyette bulunan Güneş Enerji Santralini doğal afet risklerine, yangına ve hırsızlığa karşı güvence altına alınıyor. Ayrıca; Teminata giren olası bir hasar sonrası santralin elektrik üretememesi nedeni ile işletmenin uğradığı Kar Kayıplarına teminat sağlıyoruz. Kullanılan ekipmanların üreticileri tarafından taahhüt edilen üretim performanslarının düşmesi halinde de teminat sağlanabiliyor.

Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram